Žádost o náhradu škody na odložených věcech

Zaměstnavatel:

název (nebo jméno a příjmení)

sídlo (místo podnikání)

identifikační číslo

 

Zaměstnanec:

jméno, příjmení

datum narození

bydliště

 

 

Žádost o náhradu škody na odložených věcech

 

 

Na základě pracovní smlouvy ze dne .............. u Vás pracuji jako ....................... Dne ............. jsem se po příchodu do zaměstnání jako obvykle převlékl v šatně a oblečení uložil do mé skříňky. Do skříňky jsem také odložil ............. (např. mobilní telefon, hodinky, zavazadla, šperky, obuv atd.). Po návratu z pracoviště (skončení směny, při odchodu ze zaměstnání) jsem při převlékání zjistil, že ve skříňce mi chybí ................... (uvést chybějící předmět). Jsem přesvědčen o tom, že skříňku jsem při odchodu na pracoviště jako vždy řádně uzamkl, což mi může dosvědčit ................ (uvést případné svědky).

 

Vzhledem k tomu, že šatna a skříňky jsou místem, které jste nám jako zaměstnavatel určil k odkládání věcí po příchodu do zaměstnání, Vás tímto žádám o náhradu škody, která mi vznikla, ve výši .............. ,-Kč a to v souladu s § 267 odst. 1 zákoníku práce č. 262/2006 Sb. K prokázání oprávněnosti mého požadavku přikládám ........... (uvést doklad o pořízení věci, např. paragon, účetní doklad, fakturu apod.).

 

V ..................... dne ...........................

 

podpis zaměstnance

 

 

Poznámka (před odeslání žádosti vymažte):

 

Musí se jednat o věci, které zaměstnanec obvykle (pravidelně) nosí do práce, nikoliv o věci, které si zaměstnanec přinesl do práce mimořádně, např. vyšší obnos peněz, který byl určen na koupi nákladnější věci po skončení pracovní doby.

 

V souladu s § 267 odst. 2 zákoníku práce musí být právo na náhradu škody uplatněno u zaměstnavatele NEJPOZDĚJI DO 15 DNŮ ode dne, kdy zaměstnanec škodu zjistil! Jestliže tuto lhůtu nedodrží, náhrady se již nedomůže.